Manjani shkarkon kreun e hipotekës ne gjirokastër

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, me propozim të kryeregjistruesit, ka shkarkuar sot Florjan Hysi nga detyra e regjistruesit të Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, Gjirokastër.

Sipas ministrit shkarkimi nga detyra ka ardhur si pasojë e mospërmbushjes së detyrës së ngarkuar nga ligji. Shkaqe të kësaj mase disiplinore që u vlerësuan nga ministri Drejtësisë janë:

“Mosrepektimin e afateve për trajtimin dhe dhënien e shërbimit të kërkuar nga qytetarët; Mungesë të theksuar në administrimin e funksionit publik; Performancë e ulët gjatë ushtrimit të detyrës”./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *