Man Utd kërkon 66 milionë nga Reali për De Gean

[ad_1]

Manchester United thuhet se ka vendosur të kërkoj 66 milionë funta nga Real Madridi nëse ata shfaqin sërish interesimin për portierin David de Gea.

Gjiganti në La Liga ka qenë një duke kërkuar transferimin e reprezentuesit spanjoll që disa sezone dhe gjatë vitit 2015 vetëm një problem i vogël me dokumente ndali yllin nga largimi prej ‘Old Trafford’.

Në të kaluarën është thënë se Reali beson se do të jetë në gjendje të siguroj nënshkrimin e tij gjatë verës, por tani raportohet se United do të kërkojë një tarifë madhështore nëse ata përpiqen për të siguruar transferimin e 26-vjeçarit.

Mbetet të shihet nëse Reali do të jetë i përgatitur për të paguar për transferimin e De Geas, megjithëse një pjesë e asaj shume mund të sigurohet nëse ata shesin Keylor Navasin ose Kiko Casillan.

De Gea ka bërë 263 paraqitje në të gjitha kompeticionet qysh pas transferimit në United gjatë vitit 2011.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *