Maldini: Nëse do të largohesha nga Milani, do të luaja vetëm për këtë skuadër

[ad_1]

Paolo Maldini ka thënë se nëse do të largohej ndonjëherë nga Milan, atëherë do të luante vetëm për Real Madridin

Legjenda italiane, Paolo Maldini tërë karrierën e tij futbollistike e ka kaluar te skuadra e Milanit, me të cilën skuadër fitoi gjithçka.

Ai kishte një karrierë shumë të suksesshme në Milan, por e pranon se nëse do të largohej ndonjëherë, atëherë skuadra e vetme që do të zgjedhtë është Real Madrid.

“Nëse do të më duhej të luaja për ndonjë skuadër tjetër pos Milanit, atëherë ajo do të ishte Real Madrid. Unë gjithnjë e kam parë Realin si skuadrën që kishte vlerat si të Milanit”, tha Maldini.

Maldini luajti 24 sezone për Milanin, ku fitoi 7 Serie A, pesë Superkupa të Italisë, pesë Liga të Kampionëve, pesë Supercupa të Evropës, dy Kupa Internacionale dhe një Kupë të Botës për Klube.

Paolo Maldini

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *