Macron: Franca do të luftojë terrorizmin pa kompromis

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se vendi i tij do të jetë “i pakompromis” në luftën kundër “terrositëve islamikë” në Mali.

Ai i bëri këto komente nga qyteti Gao i Malit, ku qëndroi për vizitën e parë si president, jashtë kufijve të Evropës.

Duke folur përkrah presidentit të Malit, Ibrahim Boubacar Keita, Macron tha se do të vazhdojë të punojë për sigurinë e vazhdueshme në rajon dhe se do të përpiqet të forcojë bashkëpunimin me Gjermaninë……

Kontrolloni gjithashtu

Trump arrin në Itali, nesër takim me Papën

Presidenti amerikan, Donald Trump ka arritur të martë në Itali, ku për nesër është caktuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *