Lojtarët e Barcelonës e duan këtë trajner

[ad_1]

Lojtarët e Barcelonës e kanë të qartë se kush duhet të jetë trajneri i ri i Barcelonës.

Drejtuesit e Barcelonës ende nuk e kanë gjetur pasardhësin e Luis Enrique, i cili në fund të sezonit do to largohet nga drejtimi i skuadrës.

Por, sipas të përditshme sportive katallane, Sport, lojtarët e Barcelonës e kanë të qartë se kush duhet të jetë trajneri i ri i Barcelonës.

Sipas tyre, drejtimin e ekipit duhet ta marrë ndihmësi i Luis Enriques, Juan Carlos Unzue.

Madje, Gerard Pique, Andres Iniesta, Sergi Roberto dhe Jordi Alba edhe publikisht e kanë mbështetur Unzue që të marr drejtimin e ekipit.

Por, edhe pjesa tjetër e lojtarëve të Barcelonës janë të këtij mendimi. Kurse, kandidat tjetër për ta marrë dertimin e ekipit është edhe trajnerit i Athletico Bilbaos, Ernesto Valverde.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *