Lingard vazhdon me Manchester United

[ad_1]

Futbollisti ka pranuar ofertën e United për vazhdimin e kontratës.

Jesse Lingard do të qëndrojë edhe për katër vite të tjera te Manchester United, pasi që lojtari ka rënë dakord me klubin për vazhdimin e saj.

Sipas Sky Sports, me kontratën e re Lingard do të ketë trefishim të pagës e cila do të arrijë deri në 100 mijë funte në javë, që i bie se në vit ai do të marrë rreth 5.2 milionë funtem .

Lingard ka vetëm edhe një vit të mbetur në kontratën e vjetër dhe United nuk ka dashur që të rrezikojë ta humbasë lojtarin, duke i ofruar atij një marrëveshje të re.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *