Lideri nuk arriti më shumë se një pikë nga Skenderaj

[ad_1]

Trepça ’89 nga Mitrovica me barazimin në Skenderaj me rezultat 0:0 me Drenicën, i ngushtohet diferenca me pozitën e dytë, kampionin në fuqi Feronikelin nga Drenasi. ’89-shi kryeson renditjen me 58 pikë, shtatë më shumë se Feronikeli, kurse Prishtina është në vend të tretë me 48 pikë, Llapi i katërti me 46 sosh etj. Drenica pati më shumë mundësi shënimi por nuk arriti të gjejë golin, derisa Trepça’89 kryesisht u përpoq të gjejë golin nëpërmjet kundërsulmeve, po nuk pati sukses, derisa nga minuta e 79-të luajti me një lojtar më pak pas përjashtimit të Kabba Sambou pas dy kartonëve të verdhë, derisa në minutat shtesë me karton të kuq u ndëshkua edhe Qëndrim Krasniqi i Drenicës. KF Drenica tani është në vend të shtatë me 29 pikë dhe gjithnjë e më shumë ikë nga zona e skuadrave të rrezikuara. Në javën e 26-të të elitës së futbollit, Trepça ’89 do të takohet me Ferizajn, Drenica luan në Prizren me Lirinë dhe Feronikeli e pret Dritën.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *