“Lewa, sulmuesi më i mirë në botë, Neuer është kompjuter”

[ad_1]

Robert Lewandowski është qendërsulmuesi më i mirë në botë. Këto janë fjalet e Carlo Ancelotti, trajnerit të Bayern Munichut, që e vlerëson sulmuesin polak si më të mirin në botë.

Në një intervistë për Fox Sports, Ancelotti ka thënë shumë qartë “Lewandowski është për momentin qendërsulmuesi më i madh në botë”.

“Kam folur më parë shumë për Inzaghin, por polaku është i fortë në lojën në ajër. Është futbollist i kompletuar dhe jo vetëm finalizues. Është një futbollist kandidat për Këpucën e Artë”, tha italiani.

Ancelotti ka folur edhe për kampionët e tjerë të Bayern, ku ka pohuar se “Neuer është një kompjuter. Është shumë serioz, shumë profesionist dhe të gjithë e dinë se është një djalë i këndshëm. Muller është djali më simpatik që ne kemi…”.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *