Legjenda e Juventus: Nuk më la përshtypje kthimi i Barçës ndaj PSG

[ad_1]

Dino Zoff nuk ishte aspak i impresionuar nga kthimi i jashtëzakonshëm i Barcelona ndaj Paris Saint-Germain, në Ligën e Kampionëve.

Gjiganti i La Liga në ndeshjen e parë me francezët qe mposhtur 0-4, por në Camp Nou arriti që të fitojë 6-1, për të kaluar në çerekfinale të garës.

Por ky kthim nuk i ka bërë përshtypje Zoff, që ka fituar gjashtë tituj të Serie A me Juventus, dhe Kupën e Botës me Italinë më 1982.

“Nuk më la përshtypje ajo ndeshje, megjithë atë që thanë mediat”.

“Nuk është i zakontë, por francezët dukeshin të tensionuar. Paraqitja e tyre ishte jo e mirë”.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *