Lavrov: Nuk shoh sekrete në deklaratat e Trump për Shtetin Islam

[ad_1]

Shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, deklaroi të enjten se nuk ka parë sekrete në raportimet e mediave amerikane dhe në deklaratat e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump javën e kaluar për kërcënimet e Shtetit Islam për sigurinë, transmeton Reuters.

“Me sa mund të kujtoj, ndoshta para një ose dy muajve, administrata e Donald Trump ka vendosur ndalimin e bartjes së laptopave nga shtatë shtete të Lindjes së Afërt dhe ajo ishte direkt e ndërlidhur me kërcënimet terroriste. Nëse flisni për këtë, nuk shoh……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *