Lacazette konfirmon largimin nga Lyon

[ad_1]

Alexandre Lacazette e ka bërë të ditur largimin nga Lyon, ndërsa i ka konfirmuar bisedimet me Atletico Madridin.

Francezi ka kaluar disa sezone të mira në Ligue 1 dhe kërkon që të bëjë karrierë diku tjetër.

“Mendoj që është koha e duhur.. Dua të hulumtoj diçka tjetër, dhe të luaj në nivel tjetër”.

“Atletico është klub që në vitet e fundit po luan mirë në Ligën e Kampionëve”.

“Aty është edhe Antoine Griezmann. Nëse Atletico është klubi që kam zgjedhur do ta kuptoni pas disa muajsh”.

“Do të ishte bukur të luaja me Griezmann, pasi kemi luajtur së bashku në Francë U-18”, ka thënë Lacazette.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *