Ky është talenti shqiptar që shënoi në Kupën e Zvicrës

[ad_1]

Në elitën e futbollit zviceran kemi një numër jashtëzakonisht të madh të shqiptarëve që luajnë me sukses dhe pothuajse nuk ka javë që nuk janë në qendër të vëmendjes. Pa dyshim që një emër që po vjen është edhe mbrojtësi Idriz Voca i cili nuk ka më shumë se 19 vjet, luan në petkun e mbrojtësit, që u aktivizua në 17 minutat e kohës shtesë për Luzernin, por të pafat që të kualifikohen në finalen e madhe. Luzern-i si mysafirë u nda baras 0:0 me Sionin, por as vazhdimet dy herë nga 15 minuta nuk sollën gola dhe me penallti Sioni triumfoi me 6:5.

Shqiptarët Voca e Herkuran Kryeziun luajtën me sukses. Kryeziu u paraqit titullar, kurse Voca nga minuta e 103-të. Pas kryerjes së penalltive, Voca edhe pse shumë i ri, ka qenë i saktë, po ashtu i pagabueshëm ishte edhe Kryeziu. Në finale do të luajnë Baseli-Sioni. Mos të harrojmë se nga minuta e 100-të, Luzerni mbetet me një futbollist më pak, kur Schneuwly u përjashtua nga loja pas dy kartonëve të verdhë.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *