Ky është shqiptari i parë nga Kosova, që Shkëndijen e ngriti në elitën e futbollit të Maqedonisë

0
61
blank
Gjigandi

Në këtë fotografi është skuadra e Shkëndijës së Tetovës, e cila në sezonin 1994/1995 u shpall kampion në Ligën e Dytë të Maqedonisë dhe siguroi promovimin historik-ngjitjen në elitën e futbollit.

Trajner i kuqezinjve ishte Ajet Shosholli nga Kosova, kryetar i klubit Abdulhadi Vejseli, kapiten Ibrahim Osmani, ndërsa golashënues më i mirë i kampionatit ishte shpallur Qatip Osmani.

Ja emrat në këtë fotografi historike:
Nga e majta (në këmbë) Ajet Shosholli (trajner), Zeqir Zeqiri, Elez Xheladini, Rexhep Veliu, Ibrahim Osmani,
Skender Jonuzi, Sheismail Munishi, Ismail Sulejmani (nd.trajner)
Në mes:Muharem Dosti , Ekrem Skenderi, Biroll Topçiu, Gajur Sadiku, Bashkim Sopi, Shpëtim Hajdari, Besim Opre, Samet Zejneli.

Nga e majta, ulur: Besar Ibrahimi, Rexhep Qamili, Halim Hodai, Qatip Osmani, Abdylhadi Vejseli (kryetar), Erxhan Menga, Refik Arifi, Rezeart Cami, Nebi Mustafi. / Reshat Ibrahimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu