Kuzhina

Puding me vezë, ëmbëlsirë dietike pa miell – Receta Gatimi

[ad_1] Puding me vezë  PËBËRËSIT për katër ra¬cione: 6 vezë, 500 ml qumësht të skremuar, një bustinë vanil¬je, 6 lugë sukraloz (është një ëmbëlsues) dhe pak arrë muskat. PËRGATITJA: rrihni vezët fort; ngroheni qumështin në zjarr të ulët, së bashku me vaniljen dhe arrën muskat. Hidhuani pak nga pak qumështin …

Lexo më shumë

Supë peshku me perime – Receta Gatimi

[ad_1] Përbërësit: ▪ 1.5 litra lëng peshku▪ Selino▪ Majdanoz▪ Kripë▪ Piper▪ 3 kokrra patate▪ 3 karota▪ 8 mashurka▪ 2 domate▪ 3 lugë vaj▪ Qepë Përgatitja: Lajmë perimet me ujë të bollshëm dhe më pas i presim në formë kubike. Në një tenxhere me vaj hedhim qepë të grirë hollë dhe …

Lexo më shumë

Krem frutash me çokollatë – Receta Gatimi

[ad_1] PЁRBЁRЁSIT50 gr margarinë e pangopur110 gr çokollatë110 gr kakao pa sheqer2 të bardha veze mesatare4 vezë të bardha1 lugë çaji krem tartari1 lugë çaji miell misri10 gr sheqer i imët200 gr manaferra Ngrohni paraprakisht furrën në 200o/400o C. Pëzieni margarinën dhe çokollatën në një tas mbi një tigan me …

Lexo më shumë

Omeletë me djath dhe me proshutë – Receta Gatimi

[ad_1] PЁRBЁRЁSIT2 vezë të rrahura30 gr krem djathi me pak yndyrë me hudhër dhe erëza1 fetë proshutë mishi, e prerë në kubikëpiper i zi i freskët i bluarpatate e vogël e pjekursallatë jeshile e freskët me një fetë domate Spërkatni një tigan që nuk ngjit me pak vaj dhe pastaj …

Lexo më shumë

Patate të mbushura – Receta Gatimi

[ad_1] Përbërësit: ▪ Dy patate të madhësisë normale▪ Disa shtresa mish të thatë▪ Një ve▪ Një copëz e vogël gjalpë▪ Krip dhe piper Përgatitja: Patatet i preni në mes dhe hiqjani pjesën e brendshme me lugë. Masën e nxjerrë, copëtojeni sa më shumë që mundni. Shtresat me mish të thatë, …

Lexo më shumë