Kuriozitete

Shikoni luftën mes fokës dhe peshkaqenit

Disa zhytës në Afrikën e Jugut kanë filmuar momentin se si kanë luftuar një fokë me peshkaqenin, që të mos kafshohej nga ky i fundit. Foka po notonte e qetë, derisa dukej dicka e bardhë që po vinte, derisa u dallua që peshkaqeni po notonte me shpejtësi në drejtim të …

Lexo më shumë

Rrëfimi për burrin që solli në jetë një vajzë

Transgjinori Chris Rehs–Dupin vendosi të mbetej shtatzënë dhe të niste një familje me bashkëshorten Amy, pasi ajo nuk po mundte të ngelte shtatzënë. Ata u njohën dhe ranë në dashuri në të 20–at e tyre dhe që nga ai moment e dinin se dëshironin të krijonin një familje së bashku. …

Lexo më shumë

Njihuni me Romeon dhe Zhulietën e këtij shekulli

Dy familje nga South Carolina, që nuk ishin takuar kurrë më parë, janë kthyer në miq pas një rastësie shumë të lezetshme. Të dy familjet, që sollën në jetë fëmijë, u njoftuan me njëri-tjetrin, pasi kishin emëruar fëmijët e tyre sipas veprës së Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta. Romeo Hernandez dhe …

Lexo më shumë