Kujmak

10


Perbersit:
1 gotë miell
3 gota ujë
3 lugë gjalpë
1 gotë sheqer

PËRMBI:
lajthia
arra.

Pergatitja:
Gjalpin e vendosim në një tenxhere, e shkrimë dhe e fërgojmë me miell rreth 10 minuta.

Pas fërgimit të duhur ia shtoni ujin, sheqerin dhe e vazhdoni përzierjën.

Glazurën e përgatitur e derdhim nëpër tasa ose gota, përmbi ia bëni zbukurimin me arra dhe lajthi.

Ju bëftë mirë!

You might also like
Comments