Kujdes mashtrimi i madh po ndodh ne Kosov: Kosovarë kujdes kur bleni vetura

Shumë prej kosovarëve mashtrohen kur vendosin të blejnë një veturë. Mashtrimi më i madh po ndodh nga shitësit të cilët po ua heqin me qindra e mijëra kilometra të kaluara veturave të tyre.

Disa tregtarë por edhe shitës privat para se t’i shesin veturat e tyre, po i dërgojnë të mekanikët të cilët ua reduktojnë kilometrat e kaluara.

Ndërkohë për të gjetur një garazh apo person që redukton kilometra është fare e thjeshtë.

Mjafton një kërkim në internet dhe gjen opsione të ndryshme, raporton zeri.info.

Madje disa persona kanë nisur që aktivitetin e tyre ilegal ta reklamojnë edhe neper ueb faqe të ndryshme, siç është më e njohura “merrjep”. /Abc24.al

auto_veturat1468408128

Kontrolloni gjithashtu

Fati i zgjedhjeve në Shqipëri , ABC24.AL shfaq sondazhin

  Sipas disa kërkimeve të bëra nga ana jonë ,gjithashtu konktatet që kemi patur me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *