Kryeminstri Rama: Bojkoti I PD synon bllokimin e reformave

Kryeminstri Edi Rama gjatë seancës së sotme në parlament ka akuzuar PD se qëllimi I vërtet I bojkotit është të ndalojë reformat, sidomos atë në drejtësi.

Lideri i PS ka vazhduar më tej duke thënë se opozita po mundohet të bëjë të mundur që partia socialiste të mos hyjë në zgjedhje.

Sipas tij, kërkesat që PD bën nga çadra janë absurde dhe mund të çojnë vendin në destabilizim.

Edi Rama shton gjithashtu se ai është I gatshëm të negociojë me liderin e PD në mënyrë që I gjith ky ngërç politik të gjejë zgjidhje edhe pse kjo e fundit I ka pasur mundësitë ta bëjë këtë ne kuvend.

Kontrolloni gjithashtu

Gorica nga Berati, situat e qetë por mbi të gjitha surprizuese për subjektet politike

Zgjedhjet në qarkun e Beratit po kalojnë në një mënyrë të qetë dhe harmonike ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *