Kronikë e zezë

Vrau për prerjen e një peme, 35 vite burg autorit

[ad_1] Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtor për vrasje kushëririt të tij dhe plagosjen e një tjetri shtetasin Qamil Çelhaka. Çelhaka akuzohej se në fillim të dhjetorit të vitit 2016, në fshatin Cikallesh të rrethit të Kavajës është përleshur me sende të forta me Fatmir Çelhakën dhe Ylson Isufin. Si …

Lexo më shumë

Tiranë, të miturën e zë korrenti

[ad_1] Një vajzë e mitur në Tiranë ka përfunduar në spital në një gjendje të rëndë shëndetësore pas rënies në kontakt me një tel elektrik të zhveshur. Mësohet se shtetasja 13-vjeçare me iniciale O.M, në banesën e cila ndodhen në tarracën e banesës së shtetasit M.M, ku dhe ra në …

Lexo më shumë

Drogë dhe klandestinë/ Greqi, në pranga 23 shqiptarë

[ad_1] Departamenti i Policisë greke në Marusi të Athinës, në bashkëpunim me Prokurorinë kundër Krimit të Organizuar, pas muajsh hetime kanë mundur të shkatërrojnë një nga rrjetet më kriminale të kohëve të fundit, të përbërë nga tre grupe, që vepronte në kryeqytetin grek Athinë dhe ishullin Ko, midis të cilëve …

Lexo më shumë