Kosova mëton pikë kundër Greqisë

[ad_1]

Kombëtarja e Kosovës kërkon pikë në ballafaqim me Greqinë, në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit B të paraeliminatorëve për Kampionatin Botëror në futboll (femrat). Vashat tona janë të mobilizuar që të tregojnë lojë sa më të mirë dhe të fitojnë pikën e parë pas asaj humbje me rezultat 3:2 nga Shqipëria. Ndeshja Kosovë-Greqi do të luhet nesër (12.00) në stadiumin “Selman Stërmasi” në Tiranë. Ndërkaq, Shqipëria do të ndeshet me Maltën e cila do të luhet në orën 14.00. Shqipëria synon fitoren e dytë në grup e cila drejtohet nga Amir Grima.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *