Kosova kundër Uellsit

[ad_1]

Kosova do të zhvilloj ndeshjen e kthimit kundër Uellsit neser (30 mars), duke filluar nga ora 13.00, në palestrën Jubilee Hall at Sport Wales National Centre, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Europian të Pingpongut “2017 ITTF European Table Tennis Championships” në grupin F, në “Championships Division” me ekipin e femrave.
Vashat e përzgjedhura nga Selektori Besart Domaniku, do të mundohen që të befasojnë Uellsin në ndeshjen kthyese për vendin e dytë në grupin F, që shpie në fazën e Barazhit ndaj Bjellorusisë për 5 vendet e mbetura për “Championships Division”, në të kundërten në kampionatin ekipor që do të mbahet në Luxemburg Kosova do të garoj në “Challenge Division”.
Selektori ka perzgjedhur Vlona Malokun, Nehare Janjeven dhe Era Janjeven si dhe trajner Besire Domanikun për të përfaqësuar Kosovën në këtë garë kualifikuese.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *