Koronavirusi i merr jetën personalitetit të shkencave

0
4
Gjigandi

Një tjetër humbje e madhe në botën e shkencës shqiptare.

Koronavirusi i ka marrë jetën Doktorit të Shkencave Gjeologjike dhe profesorit të Associuar, Hamit Noka me origjinë nga Kukësi.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij përmes rrjeteve sociale.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë.

Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu