Kontrabandonin barna, tre të dyshuarit ikin nga policia dhe lënë mallin në pyll

[ad_1]

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në fshatin Seqishtë të Hanit të Elezit ka vërejtur tre persona që po kontrabandonin mallra, por që pasi panë policinë kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

“Njësiti policor gjatë patrullimit ka vërejtur tre të dyshuar të pa njohur që dyshohet se ishin duke bartur mallra të kontrabanduara. Të dyshuarit me të vërejtur policinë kanë ikur nga vendi i ngjarjes duke lenë tre çanta në pyll. Gjatë kontrollit në çanta janë gjetur dhe konfiskuar barëra: 3580 paketime” Diazepam”, 200 paketime “Halldon” , 100 paketime” Tramadoll” dhe 20 paketime Injeksione” Fllosteron””, thuhet në raport.

Sipas policisë, vlera e mallit të konfiskuar nuk është raportuar derisa nuk ruk raportohet për të arrestuar.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Tiranë, të miturën e zë korrenti

[ad_1] Një vajzë e mitur në Tiranë ka përfunduar në spital në një gjendje të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *