Kjo është letra emocionuese e Umtitit drejtuar Lyonit dhe tifozëve të klubit (Foto/Video)

Samuel Umtiti mund të ketë lënë Lyonin për Barcelonën, por mbrojtësi nuk e ka harruar ish-ekipin e tij dhe ka shfrytëzuar ‘Twitterin’ për të shkruar një shënim të përzemërt për skuadrën franceze dhe tifozët e saj.

“Në moshën 22-vjeçare dhe për herë të parë në jetën time, është koha për mua për të thënë lamtumirë, Ç’do të thotë kjo? Ne zakonisht themi lamtumirë kur kemi marrë një pushim nga diçka, por që nuk është rasti këtu”, filloi letrën Umtiti.

“Kam kaluar 14 vjet të jetës sime në Lyon, kjo është shtëpia ime dhe gjithmonë do të jetë e tillë. Unë jam duke marrë të gjitha. Lyon është një ndjenjë, është përulësia, është puna … Kjo është familja ime”

“Unë mund të lëvizi larg gjeografikisht, por unë kurrë nuk do të jem zhdukur. Unë jam si ai djali që shkon jashtë në botë për të bërë ëndrrat e tij të vërteta, por gjithmonë me shpresën e kthimit në shtëpi një ditë”

“Unë kam aq shumë mirënjohje dhe nuk dua që ky mesazh të duket një banalitet i thjeshtë. Unë dua të shpreh mirënjohjen dhe këtë me përkushtim dhe sinqeritet të madh”

“Nuk do të harroj tifozët e Lyon dhe inkurajimin e tyre në Stade Gerland dhe jashtë fushës gjithashtu”

“Dhe së fundi, faleminderit nënës sime, e cila ka qenë mbështetësja ime më e madhe. Falë jush, kam mësuar se si të bëhem një futbollist profesionist. Tani është radha ime për të jetuar deri në çdo gjë që më ke dhënë”, përfundoi mbrojtësi francez.

Letra e Umtitit:

umtittiii

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *