Kërcënoi me thikë dhe dhunoi gruan, prangoset 58-vjeçari në Vlorë

0
3
Gjigandi

Një 58-vjeçar ka rënë në pranga në Vlorë pasi kërcënoi me thikë dhe ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Bëhet fjalë për P. Z., banues në Vlorë, i cili i ushtroi aktet e dhunshme ditën e djeshme (në datën 20.11.2020).

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Vlorë, për veprën penale “Dhunë në familje”.

Më herët, paraditen e sotme, policia njoftoi për një tjetër rast dhune bashkëshortore, këtë herë në Dibër, ku ndërhyrja në kohë parandaloi një tragjedi të mundshme familjare.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu