Kasami: Maqedonia, para se gjithash një shtet i barabartë për të gjithë

[ad_1]

Dje kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, Christian Thimonier. Në këto takime miqësore është diskutuar për aktualitetet politike dhe sfidat e ardhshme të shtetit pas dhënises së mandatit për formimin e Qeverisë së arshme.

Kasami i ka njoftuar ambasadorët me angazhimin dhe përkushtimin e Lëvizjes Besa që Maqedonia në radhë të parë të jetë shtet i barabartë për të gjithë dhe……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *