Kaka baras me shqiptarin, Gashi i dëshpëruar

[ad_1]

Për futbollistët shqiptarë nuk ka qenë një javë e mirë në kampionatin amerikan. Fakti më interesant është ballafaqimi ndërmjet San Joses dhe Orlandos e cila përfundoi baras (1:1). Reprezentuesi i Shqipërisë, Jamir Hyka, u paraqit standard për San Josen, kurse ylli brazilian, Kaka, luajti nga minuta e 63 për Orlandon. Një lojë e mirë, por pa fitues.

Në minutën e 81-të, Rivas kaloi në epërsi Orlandon, ndërsa një minutë më vonë Wondolowski barazoi rezultatin 1:1. Shkëlzen Gashi me Coloradon dëshpëruan me humbjen me rezultat 3:0 nga Chicago Fire. Vendasin ishin më të mirë dhe arkëtuan tri pikë, kurse Gashi luajti tërë takimin.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *