Kaka baras me shqiptarin, Gashi i dëshpëruar

Për futbollistët shqiptarë nuk ka qenë një javë e mirë në kampionatin amerikan. Fakti më interesant është ballafaqimi ndërmjet San Joses dhe Orlandos e cila përfundoi baras (1:1). Reprezentuesi i Shqipërisë, Jamir Hyka, u paraqit standard për San Josen, kurse ylli brazilian, Kaka, luajti nga minuta e 63 për Orlandon. Një lojë e mirë, por pa fitues.

Në minutën e 81-të, Rivas kaloi në epërsi Orlandon, ndërsa një minutë më vonë Wondolowski barazoi rezultatin 1:1. Shkëlzen Gashi me Coloradon dëshpëruan me humbjen me rezultat 3:0 nga Chicago Fire. Vendasin ishin më të mirë dhe arkëtuan tri pikë, kurse Gashi luajti tërë takimin.

Kontrolloni gjithashtu

Zyrtare: Real Madrid përforcohet me një superlojtar

Vinicius Junior është futbollist i ri i kampioneve të Evropës dhe Botës, Real Madrid. Real …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *