Juventus ka vetëm një mënyrë për të marrë Gonzalo Higuain

Zyrtarisht drejtues të Juventusit dhe Gonzalo Higuain kanë arritur një marrëveshje por po mbahen ‘peng’ nga presidenti i Napolit, De Laurentis i cili me kokëfortësinë nuk dëshiron të shesë argjentinasin.

Mediat italiane konfirmojnë se e vetmja mënyrë për të marrë sulmuesin është të paguhet klauzola prej 94 milionë eurosh, ndërsa lojtarit i është përgatitur një kontratë 4-vjeçare nga e cila do të përfitojë 7.5 milionë euro në sezon, raporton ‘Goal’, shkruan Syri.net.

Gjithçka mbetet e paqartë pasi Higuain e dëshiron këtë lëvizje ndërsa drejtuesit e Napolit kërkojnë mos shesin golashënuesin më të mirë të Serie A.

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *