“Joker” po bën histori

0
81
blank
Gjigandi

“Joker” po vazhdon të bëjë historit.

Filmi i udhëhequr nga Joaquin Phoenix, është bërë filmi i parë në histori që kapërceu 1 miliard dollarë, njofton Variety.

“Joker” është filmi i shtatë dhe i pari që nuk është nga Disney apo Marvel, për të kapërcyer këtë shumë në vitin 2019.

Me një buxhet prej 62.5 milionë dollarë, ai është bërë një nga filmat më fitimprurës i të gjitha kohërave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu