Jogurt me boronica të ngrira

……………….Përbërësit……………..

boronica të ngrira
2 luge gjelle kos të ngrirë
1 luge gjelle lëng limoni
3 luge mjalte

………………..Hapat………………….

1

Boronicat i vendosim në blender, dhe i përziejmë për 10 minuta (disa boronica mundë t’i ruajmë për servim).

2

Pasi boronicat të jenë bërë kremë, shtojmë jogurtin engrirë, lëngun e lemonit dhe mjalitn.

3

Masen e përziejmë përsëri edhe për 2 minuta të tjerë.

4

Pas kësaj jogurti është i gatshëm, gjatë servimit sipër i shtojmë boronicat që kemi ndarë në fillim.

Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *