Ja përse uji i detit është ilaç për këmbët tuaja

Me ardhjen e verës shpesh përballemi me problemet që na vijnë nga këmbët e fryra. Edhe pse ekzistojë kura për të reduktuar këtë çrregullim, nuk ka ilaç më të mirë se sa uji i detit.

Vetëm duke notuar, një shëtitje në breg apo thjesht të mbani këmbët në ujë për disa minuta, do të përjetoni një lehtësim të menjëhershëm.

Uji i detit është i pasur me magnez, zink, natrium, kalium, bakër, kalcium, fosfor dhe jod, i aftë për të tërhequr lëngjet e tepërta jashtë trupit. Uji i detit po ashtu redukton celulitin.

Uji i kripur eliminon toksinat dhe stimulon mbrojtjen natyrore të trupit. Me pak fjalë është një bekim i vërtetë për shëndetin e këmbëve dhe trupit.

Po ashtu nga uji i detit, ju nuk do të shmangni edhe dhimbjet reumatike apo stresin e mbledhur gjatë një viti pune.

Kontrolloni gjithashtu

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni, menjëherë tek mjeku

[ad_1] Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *