Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon tenderin dhe akuzon Qeverinë

0
23
Gjigandi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një prej tenderave të Autoritetit të Aviacionit Civil për një drekë të zhvilluar mes 7 anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së këtij institucioni.

Por Berisha në mesazhin e tij nuk ka nguruar ta quaj si abuziv tenderin për të cilin sipas tij janë frymëzuar nga kryeministri Rama, i cili ka shpenzuar 150 mijë euro për fundjavë në Paris.

Në objektin e tenderimit kanë qenë një drekë katerig, ku sipas tij janë shpenzuar para për 13 pjata për secilin anëtarë.

“Derrat e kenaqur menu me 13 pjata!

13 pjata menuja e njërës prej qindra  e mijëra drekave apo darkave te narkozyrtareve te narkoshtetit te Edvin Hajdutit!

Lexoni menune!  ps: Ata jane te frymezuar nga Edvin Hajduti qe shkon ne weekend ne Paris me avion ne dispozicion 150000 euro udhetimi narkoministra qe blejne vetura 100 milioneshe!”, shkruan Berisha.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu