Ish-kampioni i Evropës motivon talentet

[ad_1]

Ish-kampioni i Evropës në Tenerife në vitin 2004, Fehmi Mahalla, aktualisht trajner i kombëtares së Kosovës, nuk ndalet duke punuar në kërkim të një cilësie më të mirë për garuesit tanë. Ai viziton shumë herë klubet dhe së fundi ka qenë edhe në KK Kastriotin nga Ferizaj.

Mahalla ka mbrojtur me sukses të madh ngjyrat e kombëtares së Zvicrës dhe tërë përvojën e tij tani po e bart për kombëtaren e Kosovës. Ai në foto shihet me një njomak të talentuar dhe me kryetarin e Kastriotit, Halil Mahalla.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *