Irani dënon sanksionet e reja të raketave të SHBA-së

[ad_1]

Irani ka kritikuar sanksionet e reja amerikane në programin e saj të raketave të enjten, duke thënë se ata do të minojnë marrëveshjen bërthamore me fuqitë botërore.

“Irani dënon administratën e SHBA-së në përpjekjet e saj për të reduktuar rezultatet pozitive të vendit në zbatimin e detyrimeve të JCPOA (marrëveshje bërthamore) duke shtuar individë në listën e sanksioneve të njëanshme dhe joligjore,” ka deklaruar zëdhënësi i ministrisë së jashtme Bahram Ghasemi,……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *