IKMT do shembë me eksploziv ndërtesën 6-katëshe te Unaza e Re

0
Gjigandi

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) do të prishë me shpërthim të kontrolluar këtë të enjte në orën 11.00 një objekt 6 katësh.

Objekti është shpronësuar me vendim per interes publik dhe janë marrë masa per te mos patur deme anesore nga shpërthimi me lëndë plasësë c4.

Njoftimi i plotë:

Loti 3, Unaza e Tiranes, IKMT prish me shperthim te kontrolluar objektin 6 katesh

Objekti eshte shpronesuar me vendim per interes publik

Shperthimi ne oren 11.00, ne trupin e objektit jane hapur 200 furnela (vrima) dhe do te perdoren 3 kg lende plasese, c4

Jane marre te gjitha masat per te mos patur deme anesore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu