LATEST ARTICLES

Nëna vret vajzën e saj 7 vjeçare, arsyeja shokuese

Janë dashur dy vite hetime deri sa është arritur të zbulohet se një nënë në SHBA është fajtore për vrasjen e vajzës së saj...

Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me ju

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë...

KED proceduren e pikezimit e te vleresimit per kandidatet e Gjykates Kushtetuese – Lajmi...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendos të nisë procedurën e pikëzimit e të vlerësimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, emrat e...

Mos i bëni këto gjëra para se të shkoni te mjeku

Ekziston një bon-ton i mirë përpara se të shkoni te mjeku dhe gjëra që nuk duhet të bëni. Kjo është ajo që ju duhet të...

Mira Kazhani tregon pse nuk është martuar ende: E kam fajin vetë

Mira Kazhani dhe motra e saj e vogël, Besa, ishin të ftuar këtë të martë në “Ftesë në 5”. Të dyja folën gjerë e gjatë...

Angli, gjenden 39 persona te pa jete ne kamionin Essex – Lajmi i Fundit

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në...

Duhet apo s’duhet të keni sekrete brenda çiftit? Përgjigjen psikologët

Të gjithë ja kanë bërë këtë pyetje vetes, të paktën një herë; a është e drejtë që disa gjëra t’i mbaj vetëm për vete?! Megjithatë,...

E lini mëngjesin pa ngrënë? Zbuloni arsyet pse nuk duhet ta bëni më

Mëngjesi është vakt i rëndësishëm i ditës, thuhet në një studim të Harvardit, pas vëzhgimit për 16 vjet të më shumë se 26 mijë...

Alban Skënderaj emërohet Ambasador

Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi...

Kundershtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficere policie – Lajmi i Fundit

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë.   ...