LATEST ARTICLES

Qumësht dhe mjaltë çdo mëngjes, këto janë përfitimet që do arrini

Kombinimi I këtyre dy përbërësve, gjen një përdorim të gjerë edhe në kozmetike dhe si mjet për ruajtjen e shëndetit. Disa nga benefitet e këtij...

Candice me bikine 1 milionë dollarë

Candice Swanepoel ka treguar trupin e saj seksi në bikine leopard derisa ka lansuar koleksionin e tij të veshjeve të brendshme “Jam e obsesionuar” Candice...

Pica të vogla, të gatshme në çast

Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh; – parmezan të grirë në rende; – pak piper; – pak kripë; – 1...

Alban Skënderaj zgjidhet si ambasador i gjuhës italiane: Një shembull miqësie dhe integrimi…

Këngëtari shumë i dashur për publikun shqiptar, Alban Skënderaj është zgjedhur së fundmi si ambasadori i parë i gjuhës italiane në Shqipëri. Këtë fakt e...

Horoskopi për sot, ja çfarë parashikojnë yjet për ju

DASHI Sot do të keni sukses në një fushë creative, e cila mund të lidhet me komunikimin në publik. Miqtë e ngushtë ose partnerët do...

Probleme me diarrenë? Zbuloni nga se shkaktohet dhe si mund të trajtohet

Diarreja është një problem i shpeshtë që në pjesën më të madhe të rasteve ndalon vetë. Mjekët thonë se mund të ndodh si një...

Çfarë trupi ka Ziza, i çmendë të gjithë

Aktorja dhe fotomodelja shqiptare, si duket është duke i thyer të gjitha barrierat sa i përket paraqitjeve publike. Ajo, ka elektrizuar Instagramin me një...

Gabimet që të gjithë i bëjmë gjatë një diete

Sigurisht keni dëgjuar për keto-dietën, e cila ka për bazë heqjen e karbohidrateve nga përdorimi. Kjo dietë, nuk është dhe aq e thjeshtë për...

Rita Ora nuk njihet më, ndryshon pamje tërësisht

Rita Ora ka nisur xhirimet për filmin e saj të ri “Oliver” dhe për këtë shkak ka vendosur të ndryshojë ‘look’ tërësisht. Artistja e njohur...

Përdorni vaniljen në vend të sheqerit!

Ndonëse mund të jeni përpjekur të ulni sasinë e konsumit të sheqerit gjatë ditës tuaj, diçka e tillë ka rezultuar e vështirë pasi trupi...