ARTIKUJT E FUNDIT

blank

E vërteton shkenca: Ecja në shi ju bën më të shëndetshëm

0
Nëse e gjeni veten në ambient të hapur kur është duke rënë shi, kjo nuk do të thotë se duhet të nxitoni për në shtëpi sa më shpejt që është e mundur. Në fakt, sipas...
blank

Dëmtimet e shkaktuara në mushkëri nga duhanpirja, mund të riparohen duke i ngrënë këto...

0
Vetitë shëruese të cilat i posedojnë mollët e freskëta dhe domatet mund ta ngadalësojnë plakjen natyrale të mushkërive dhe t’i riparojnë dëmtimet e shkaktuara nga pirja e duhanit, thonë shkencëtarët. Shkencëtarët thonë se pemët, në...
blank

Presidenti i Cagliari-t zbulon telefonatën e çmendur

0
Pas eksperiencës pozitive tek Juventus, Massimiliano Allegri vendosi të qëndronte një vit pushim për të kuptuar se çfarë do të bënte në të ardhmen. Në këtë sezon, ish-trajneri i Cagliari-t dhe Milan-it ka bërë spektatorin,...
blank

Djemtë e ish funksionarit të lartë të Kosovës kur u bënë synet!

0
Pak kush që nuk e ka njohur dhe nuk ka dëgjuar për atdhetarin e madh Rexhep Abdullahu.  Rexhep Abdullahu ka qenë kryetar i Partisë Nacionale Demokratike të Kosovës (PNDSH) dhe ish kryetar i Federatës së Futbollit...
blank

Roma dhe Valencia arrinë marrëveshje

0
Roma dhe Valencia arrinë marrëveshje. Roma dhe Valencia kanë arritur një marrëveshje për të zgjatur huazimin e Alessandro Florenzi deri në fund të sezonit. Ish-kapiteni i verdhekuqve për këtë arsye do të mbetet në Spanjë përtej 30 qershorit. Marrëveshja e...
blank

Suarez: Barcelona akoma sheh përpara për të fituar secilin trofe, ambicia nuk ndryshon

0
Luis Suarez është shprehur optimist në prag të rifillimit të sezonit. La Liga edhe zyrtarisht ka njoftuar se do të rinis sezonin, duke bërë kështu që skuadrat të përgatiten tashmë më intensivisht gjatë këtyre dy...
blank

Refuzohet

0
Klubi i madh anglez, Manchester United thuhet se nuk është i interesuar në transferimin e mesfushori me tipare sulmuese të Barcelonës, Philippe Coutinho. Coutinho momentalisht është i huazuar te Bayern Munichu nga Barcelona, por edhe...
blank

Dreka e gabuar me drogë e prostitucion, ja kush u bë përrallë

0
Arbitri slloven, Slavko Vincic, i cili ka drejtuar ndeshjen e Championsin të nëntorit të kaluar mes Manchester City-t dhe Shaktar Donetskut u gjen në një situatë të pakëndshme ditët e fundit. Ai u ndalua...
blank

“A po vjen” – Fifi publikon këngën e re

0
Fifi ka publikuar këngën e saj të re. Fifi ka risjellë një version të ri dhe tejet interesant të këngës ‘A po vjen’. Duket se izolimi në shtëpi pas përhapjes së koronavirusit ka ndikuar që Fifi...
blank

Të neveritur nga një vendim absurd

0
Nëse shumë tifozë italianë janë gëzuar për rifillimin e kampionatit në datën 20 qershor, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për tifozët e Atalantës. Prej kohësh ata janë shprehur hapur kundër vazhdimit të sezonit...
blank

Cakaj: Nuk i imponohemi Kosovës, asnjë marrëveshje s’kalon pa ratifikim në parlament

0
Kryediplomati shqiptar, Gent Cakaj, i konsideron sulme të ulëta politike disa pretendime në vend dhe në Prishtinë se Tirana synon ta dëmtojë Kosovën territorialisht kundrejt Serbisë vetëm për të arritur marrëveshjen mes tyre. Shqipëria nuk...
blank

Liverpool në verë është duke provuar të transferojë sulmuesin e RB Leipzig

0
Liverpool në verë është duke provuar që më patjetër të transferojë sulmuesin e RB Leipzig, Timo Werner. Kështu ka thënë eksperti i merkatos njëkohësisht gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, burimet e të cilit shumicën...