Ballkani dezinfekton edhe një herë ambientet e stadiumit

0
Skuadra e Ismet Munishit Ballkani, nuk po përgatitet vetëm me futbollistë për rifillimin e kampionatit, por edhe me ambientet përcjellëse. Sot lideri i tabelës nw...

Ja kush e tradhton Messin

0
Ishim mësuar ta shihnim me fanellën e Barcelona-s dhe në veçanti me atë të kampionit të katalanasve Leo Messi. Tani, Suzy Cortez, më mirë...

Emocionuese, kur Presidenti historik dr. Rugova kishte përgëzuar këta fëmijë për...

0
Një fotografi sa një mijë fjalë e vitit 1995! Këta fëmijë që shihen në foto, në vitin 1995 ishin futbollist të Kosovës së Prishtinës,...

Selim Ejupi – mesfushori i artë i Gjeneratës së Republikës 

0
Vitet që nuk harrohen, vitet e sakrificës, periudha 1991-1999, koha e okupimit! Popullit shqiptarë i Kosovës u ballafaqua me terrorin e paparë të bandave dhe...

E rëndë, nuk i duroi fyerjet, vret veten sportistja 22-vjeçare

0
Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit ditën e djeshme. Mundësja japonezja Hana Kimura, ka vrarë veten në moshën 22-vjeçari pasi u tall...

Turbina u mungon shumë tifozëve

0
Turbina u mungon shumë tifozëve. Tifozët cërrikas janë nga më të zjarrtët në Shqipëri, janë tamam lojtari i 12-të i Turbinës. Ka më shumë se...

Martesa e kryeimamit të Maqedonisë me 24 vjeçare, Arbenita befason me...

0
Reagimi i Arbenitës pas lajmit për martesën e kryeimamit të Maqedonisë me 24-vjeçaren. Arbenita Ismajli ka reaguar pas lajmit për martesën e kryeimamit të Maqedonisë...

Panathinaikos e do shqiptarin

0
Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë. Pas Ergys Kaçes “jeshilët” nga Athina do të tentojnë të afrojnë në skuadrën e tyre një tjetër mesfushor...

Ylli i Manchester Utd krahason Ibrahimoviçin me Michael Jordan

0
Seriali ‘The Last Dance’ ka zbuluar detaje që mund të mos i kemi ditur lidhur me Michael Jordan, duke shpërfaqur madhështinë e tij. Mentaliteti fitues për...

Blerona e feston Bajramin në punë, rrëmbeu gjithë vëmendjen veshja e...

0
Blerona Zeqiri është padyshim një ndër moderatoret më të përfolura në publik. Moderatorja e njohur është shumë e komentuar sidomos për paraqitjet e saj gjithmonë...