Gratë e ISIS, bashkimi dhe zhgënjimi nga Kalifati/ Lindje-Perëndim

0
Qeveria britanike u përball me kritika të mëdha kur vendosi t`i hiqte nënshtetësinë një të reje londineze, e cila i ishte bashkuar Shtetit Islamik...

Biden vazhdon të kryesojë garën e demokratëve për president

0
Në një sondazh të ri të realizuar nga televizioni CNN, ish nënpresidenti Joe Biden kryeson bindshëm me 15 pikë dallim ndaj rivalëve të tij...

Big Mama ripërpunon këngën ‘Akoma të du’

0
Big Mama publikon projektin e ri. Big Mama ditë më parë njoftoi se punimet për projektin e ri muzikor kanë përfunduar, dhe sot ajo lansoi...

Irani për vdekjen e Baghdadit: ‘SHBA vrau kreacionin e saj’

0
Shtetet e Bashkuara vranë kreacionin e vet, tha sot ministri iranian i Informacionit dhe Teknologjive të Komunikimit Mohammad Javad Azari Jaromi, duke komentuar raportet...

Tha se ishte e sëmurë, Shkëlzen Berisha gjen “ilaçin” e duhur...

0
Do ta ëndërronte çdo femër por mesa duket për fat e ka Armina Mevlani. Ditët e fundit Armina Mevlani ka qenë në shtëpi për shkak...

Kryemadhi: BE duhet te na pranoje per vlerat e familjes –...

0
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Festivalin e Paqes dhe të Familjes deklaroi se kombi shqiptar mbështetet tek familja...

1.6 milion dollarë për të hedhur poshtë teorinë e Darwinit

0
Pronari i anijeve norvegjeze dhe një nga norvegjezët më të pasur Einar Johan Rasmussen ka investuar 1.6 milion dollarë në fondacionin Biokosmos, i cili...

Kujdes: Këto janë simptomat se trupi juaj ka mungesë të proteinave

0
Proteina është shumë e rëndësishme për trupin. Ato marrin pjesë në shumë funksione trupore si strukturë e fortë e flokëve, lëkurës, muskujve, hormoneve dhe...

Pse janë duart gjithnjë të ftohta

0
Shpesh ndodh që njerëzit të ankohen se duart e tyre janë të ftohta edhe kur nuk janë në një mjedis të ftohtë. Kjo nuk është...

Meson se eshte e biresuar, babai nuk pranon t’i tregoje. Perballja...

0
Ndodhin situata në jetë kur një ditë krej papritur fëmija mëson se prindërit që e kanë rritur nuk janë prindërit biologjike. Atëhere lindin...