LATEST ARTICLES

Gazetarja shqiptare e sportit konfirmon lidhjen

Ish-miss Shqipëria, tash gazetare e sportit Hygerta Sako ka befasuar të gjithë kur zbuloi në mënyrë të papritur se është në një lidhje kur...

Ilaçet për shtypjen e gjakut kanë më shumë efekt nëse merren...

Përdorimi i ilaçeve për rregullimin e shtypjes së gjakut në kohën e gjumit, e jo gjatë ditës, e përgjysmon rrezikun nga sulmi në zemër....

“Tetori rozë”, Ermonela Jaho: Nëse nuk duam njëri-tjetrin do zhdukemi si...

Një koncert bamirësie në ndihmë të vajzave dhe grave të prekura nga kanceri i gjirit riktheu Ermonela Jahon në skenën shqiptare. Sopranoja me famë...

Aksident i rende ne Itali, mbetet pa jete shqiptari. Ja emri...

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një të riu shqiptar. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Corropolit,...

Nëna vret vajzën e saj 7 vjeçare, arsyeja shokuese

Janë dashur dy vite hetime deri sa është arritur të zbulohet se një nënë në SHBA është fajtore për vrasjen e vajzës së saj...

Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me...

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë...

KED proceduren e pikezimit e te vleresimit per kandidatet e Gjykates...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendos të nisë procedurën e pikëzimit e të vlerësimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, emrat e...

Mos i bëni këto gjëra para se të shkoni te mjeku

Ekziston një bon-ton i mirë përpara se të shkoni te mjeku dhe gjëra që nuk duhet të bëni. Kjo është ajo që ju duhet të...

Mira Kazhani tregon pse nuk është martuar ende: E kam fajin...

Mira Kazhani dhe motra e saj e vogël, Besa, ishin të ftuar këtë të martë në “Ftesë në 5”. Të dyja folën gjerë e gjatë...

Angli, gjenden 39 persona te pa jete ne kamionin Essex –...

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në...