Nëna vret vajzën e saj 7 vjeçare, arsyeja shokuese

Janë dashur dy vite hetime deri sa është arritur të zbulohet se një nënë në SHBA është fajtore për vrasjen e vajzës së saj...

Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me...

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë...

KED proceduren e pikezimit e te vleresimit per kandidatet e Gjykates...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendos të nisë procedurën e pikëzimit e të vlerësimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese, emrat e...

Mos i bëni këto gjëra para se të shkoni te mjeku

Ekziston një bon-ton i mirë përpara se të shkoni te mjeku dhe gjëra që nuk duhet të bëni. Kjo është ajo që ju duhet të...

Mira Kazhani tregon pse nuk është martuar ende: E kam fajin...

Mira Kazhani dhe motra e saj e vogël, Besa, ishin të ftuar këtë të martë në “Ftesë në 5”. Të dyja folën gjerë e gjatë...

Angli, gjenden 39 persona te pa jete ne kamionin Essex –...

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në...

Duhet apo s’duhet të keni sekrete brenda çiftit? Përgjigjen psikologët

Të gjithë ja kanë bërë këtë pyetje vetes, të paktën një herë; a është e drejtë që disa gjëra t’i mbaj vetëm për vete?! Megjithatë,...

E lini mëngjesin pa ngrënë? Zbuloni arsyet pse nuk duhet ta...

Mëngjesi është vakt i rëndësishëm i ditës, thuhet në një studim të Harvardit, pas vëzhgimit për 16 vjet të më shumë se 26 mijë...

Alban Skënderaj emërohet Ambasador

Këngëtari shumë i dashur për publikun e që prej vitesh na ka sjellë vetëm hite, Alban Skënderaj po shënon sukses pas suksesi. Së fundmi...

Kundershtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficere policie – Lajmi i...

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë.   ...

Fatmir Spahiu njofton që së shpejti fillon realizimi i filmit dokumentar...

Fatmir Spahiu ka një lajm të mirë për publikun. Fatmir Spahiu, përmes një postimi në Instagram, ka njoftuar publikun që në nëntor do të jepet...

PD: Prokuroria po mbron 3 kriminelet e Rames ne bashki –...

Duke nisur që nga 1 gushti, Partia Demokratike ka paraqitur prova autentike se kandidatët e Edi Ramës në bashkitë Shkodër, Valdrin Pjetri, Vorë,...

Paska kaq shumë përfitime, 5 përdorime të dobishme të mjaltit

Kur njerëzit mendojnë për mjaltin e konsiderojnë atë, në të shumtën e rasteve si një mënyrë alternative për të zëvëndësuar sheqerin duke e përdorur...

10 karakteristikat e njerëzve inteligjentë

A e konsideroni veten një person inteligjent, ose përkundrazi, modestia e tepruar ose vetëvlerësimi i ulët ju pengon të mendoni për të? Ju mund...

Ambasadori i ri austriak: Keqardhje qe u shty vendimi per negociatat...

Europën e quan të paplotë pa Ballkanin dhe nuk heziton të shprehë keqardhjen për shtyrjen e negociatave. Nga Shkodra ku mori...

Universitetet nuk arrijnë të luftojnë racizmin në shkolla

Një hetim nga Komisioni i Barazisë dhe të Drejtave të Njeriut (EHRC) zbuloi se rreth një e katërta e studentëve etnikë të pakicave, përfshirë...

Kështu e befasuan Kim Kardashian për ditëlindje

Kim Kardashian ka pranuar një befasi të këndshme me rastin e ditëlindjes. Kim Kardashian festoi ditëlindjen e 39-të, me këtë rast nuk munguan urimet dhe...

Kapet banda e trafikut ne Tirane, ju gjenden… – Lajmi i...

Policia e Tiranës ka goditur një grup të trafikut të lëndëve narkotike, duke arrestuar dy presona dhe proceduar në gjendje të lirë një...

Politikani amerikan kërcënon Erdogan: Ne do ta shtypim, do ta dëbojmë...

Lindsey Graham, ku foli për veprimet që Kongresi dhe Presidenti amerikan do të ndërmarrin kundër Erdoganit dhe ekonomisë së tij. “Fox News” intervistoi senatorin republikan,...

Receta sekrete për humbje të peshës: Humbni 2 kilogramë brenda 2...

Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi...