‘Hazard duhet të shpallet më i miri në Premier Ligë’

[ad_1]

N’Golo Kante e vlerëson bashkëlojtarin e tij si më të mirin në Angli.

Eden Hazard po kalon një vit të mrekullueshëm me Chelsean në Premier Ligë, ku është shndërruar në një lider të pakontestueshëm për ekipin e Antonio Contes.

Paraqitjet e belgut kanë ndikuar shumë edhe në formën e ‘Bluve’ që prijnë në tabelë dhe janë në rrugë të mbarë për t’u shpallur kampionë.

Mesfushori i Chelseat, N’Golo Kante beson që Hazard është më i miri këtë vit në Premier Ligë dhe e meriton ta fitojë këtë çmim.

“Për mua është e lehtë të ceki një lojtar nga Chelsea. Të gjithë e shohin se çfarë po bën Eden Hazard, askush nuk po luan si ai dhe kjo e bënë më të mirin”, është shprehur Kante për Sky Sports News.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *