Hakohet aplikacioni New York Post, njoftime përdoruesve rreth Donald Trump

New York Post kërkoi falje publikisht ditën e Dielë pak orë pasi aplikacioni u hakua dhe filloi të shfaqte paralajmërime rreth Presidentit Amerikan Donald Trump.

“Sistemi u automatizuar i dërgimit të noftimeve në aplikacionin tonë mobile u hakua mbrëmjen e së Shtunës. Ju kërkojmë ndjesë,” u shpreh gazeta në rrjetin social Twitter pak orë pas dërgimit të njoftimeve.

Tabloidi nuk dha informacion rreth hakimit, por përdorues të shumtë publikuan në Twitter njoftimet që u vinin në telefonin e tyre dhe ku shkruhej “Rroftë Presidenti Donald Trump.”

Postimet e tjera ishin me natyrë religjoze. New York Post është pjesë e News Corp. /PCWorld Albanian

Kontrolloni gjithashtu

Përshpejtoni ndezjen e kompjuterit Windows 10 me një marifet të thjeshtë

Ekzistojnë mënyra pafund për të rregulluar problemet me ndezjen e ngadaltë të kompjuterit por një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *