Gruevski: Asnjë mandatar deri tani nuk është detyruar të nënshkruajë garancione

[ad_1]

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, sot deklaroi se është mirë që me përpjekjet e përbashkëta të qytetarëve që protestojnë çdo ditë, me përpjekjen e OBRM-PDUKM-së dhe grupin e saj parlamentar, të presidentit është krijuar situatë ku Zoran Zaevi është detyruar t’i nënshkruajë garancionet për unitaritetin e shtetit. Gruevski tha se këtë deri tani nuk është detyruar ta bëjë asnjë mandatar.

“Me nënshkrimet garantohet se në të ardhmen nuk do të……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *