Granit Xhaka i klasit botëror

[ad_1]

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka është duke ua vërtetuar kritikëve të kundërtën me paraqitjet e tij te gjiganti londinez.

Granit Xhaka është duke shkëlqyer te Arsenali pavarësisht kritikave të mëdha dhe të vazhdueshme rreth ndërhyrjeve të pamatura në fushë.

Gjatë ndeshjeve të mesjavës të zhvilluara në Premierë Ligë, 24-vjeçari nga Prishtina, i cili ishte pjesë e formacionit startues te skuadra e trajnerit Arsene Wenger, ishte lojtari i vetëm që ka kryer me sukses mbi 100 pasime.

Arsenali mposhti në ‘Emirates Stadium’ West Hamin me rezultat të thellë 3 me 0 dhe Xhaka luajti në këtë takim për 90′ minuta.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *