Gjuriq: Simiq, përfaqësuesi legjitim i serbëve në Kosovë

[ad_1]

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, deklaroi të enjten se për Serbinë përfaqësuesit e Listës Serbe, përkatësisht Slavko Simiq, është përfaqësuesi legjitim i zgjedhur nga populli serb në Kosovë.

“Republika e Serbisë, qeveria, qëndrojnë fuqishëm prapa popullit tonë në Kosovë, se janë përfaqësues legjitimë të zgjedhur të popullit serb në Kosovë janë përfaqësuesit e Listës Serbe, ndërsa përfaqësues i Listës Serbe në Kosovë është Slavko Simiq”, tha Gjuriq për Tanjug.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *