Gjilani-Drita apo derbi i tensionit të lartë

[ad_1]

Tërë vëmendja është në qytetin e Gjilanit, ku takohen ndërmjet vete dy skuadra të këtij qytetit dhe rival të përbetuar që kanë inati më shumë se sportiv, Gjilani – Drita, ndeshje e javës së 32-të e elitës së futbollit të Kosovës. Për Gjilanin nuk çon peshë asgjë, sepse që moti është dorëzuar për tre vendet e para, kurse Drita ka shpresat minimale që t’i ikë barazhit.

Megjithatë, ky është derbi i tensionit të lartë, sepse sa herë takohen këto ekipe, stadiumi mbushet për plot shikues dhe shumë herë arrin deri në 10 mijë numri i tifozëve. Tifozët “Skifterat” e Gjilanit dhe “Intelektualët” e Dritës premtojnë spektakël në ndeshjen që luhet nesër në orën 17.00. Te dyja ekipet zotohen për fitore. Gjilani aktualisht është në vend të pestë me 45 pikë, kurse Drita renditet në pozitën e dhjetë me 29 sosh. sulmuesi i Gjilanit, Isa Eminhaziri, ka thënë se sfidës do t’i futen vetëm për tri pikë. “Gjithsesi për tri pikë do t’i hyjmë kësaj ndeshje. E dimë…

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë)

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *