Gjermania thjeshton procedurat e dëbimit të migrantëve

[ad_1]

Parlamenti gjerman miratoi legjislacionin që thjeshton dëbimin e azilkërkuesve që nuk plotësojnë kushtet dhe që monitoron ata që konsiderohen të rrezikshëm.

Ky vendim u kritikua nga partitë opozitare dhe lëvizjet e të drejtave të njeriut si një prekje e të drejtave të refugjatëve.

Në legjislacionin që kaloi nga Bundestagu, autoritetet gjermane do të jenë në gjendje të mbajnë 10 ditë migrantët që janë për deportim, nga katër deri tani, dhe të monitorojnë me byzylykë ata……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *