Gjeraj: Jemi në përparësi shumë më të mirë se Ferizaj

[ad_1]

Disa mendojnë se java e 32-të do të qartësojë situatën se cilat nga ekipet do të mbeten në barazh në elitë e futbollit. Disa mendojnë se java e fundit (e 33-të) mund të definojë gjërat, duke e marrë parasysh edhe kalendarin e skuadrave të rrezikuara si Liria nga Prizreni e cila luan në fushë të Feronikelit, Ferizaj në Pejë me Besën dhe Drita përplaset me rivalin e qytetit, Gjilani. Liria është në vend të tetë me 33 pikë, dy më shumë se Ferizaj një pozitë më poshtë dhe katër se Drita që mban vendin e dhjetë. Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, thotë se janë në përparësi me Ferizajn. “Mendoj se nëse shkojnë gjërat si duhet dhe pa kalkulime, do t’i ikim barazhit dhe do ta përfundojmë ashtu siç është më së miri. Sepse jemi në përparësi…

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të shtunën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në diasporë dhe Kosovë)

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *