Gazeta zvicerane flet për suksesin e shqiptares Drita Karrica

0
20
Gjigandi

Ajo është një Frizere dhe Make Up artiste shqiptare me origjinë nga Prizreni, por megjithëse ka qenë dora e bukurisë e shumë emrave të njohur të personazheve VIP në Zvicër duke punuar në firmat më të njohura ajo kurrë nuk e ka reklamuar veten.

Po flasim për Drita Karrica, shqiptaren e cila ka konkuruar dhe përballur me super sukses të gjitha sfidat e kompanive më të mëdha të frizerëve dhe Make Up staling.

Lexo edhe:  Demi Rose me një selfie "seksi"

Vetëm pak ditë më parë gazeta javore e njohur e Zvicrës në kantonin ku ajo del ka publikuar Dritën dhe sallonin e saj “Salon Beautè Drita Karica” në Basel dhe tregon për punën dhe suksesin e shqiptares.

Krenarë të gjithë kur dëgjojmë për suksesin e saj, ndërsa nga mbiemri kuptojmë dhe sigurohemi se është motra e një tjetër personazhi të famshëm në Zvicër, Ludovik Karrica./B.S

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu